X
608 480 155

Gąski nad Bałtykiem


Gąski to niewielka wieś letniskowa zlokalizowana w pobliżu Mielna i Koszalina. Malownicze położenie wśród pięknych lasów i pól pozwoli na beztroski wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku i tłumów turystów.

Najistotniejszą atrakcją tego miejsca jest przede wszystkim szeroka, czysta plaża pokryta złocistym piaskiem. Największym atutem plaży jest fakt, że nawet w szczycie sezonu można na niej znaleźć dogodne miejsce do rozłożenia koca i leżaków.  Łagodne zejście do wody i funkcjonujące w sezonie letnim, strzeżone kąpielisko pozwala na bezpieczną zabawę i kąpiele morskie. Plażę od miasta oddzielają wydmy porośnięte nadmorską roślinnością.

Kolejną atrakcją Gąsek jest latarnia morska o wysokości ponad 50 metrów. Obiekt ten wybudowany został w XIX wieku i jest obecnie udostępniony do zwiedzania dla turystów. By dostać się na szczyt budowli należy pokonać dziewięćdziesiąt spiralnych schodów. Z tarasu widokowego można podziwiać plażę, Morze Bałtyckie oraz sąsiednie miejscowości. Światła latarni (przy dobrej pogodzie) są dostrzegalne z odległości około 35 km. 

W Gąskach znajduje się także wiele punktów gastronomicznych oferujących przeróżne dania oraz desery. Bogata baza noclegowa pozwala na znalezienie idealnego miejsca na letni wypoczynek.