Atrakcje

Zobacz dlaczego warto nas odwiedzić...

Plaża

Najistotniejszą atrakcją tego miejsca jest przede wszystkim szeroka, czysta plaża pokryta złocistym piaskiem. Największym atutem plaży jest fakt, że nawet w szczycie sezonu można na niej znaleźć dogodne miejsce do rozłożenia koca i leżaków.  Łagodne zejście do wody i funkcjonujące w sezonie letnim, strzeżone kąpielisko pozwala na bezpieczną zabawę i kąpiele morskie. Plażę od miasta oddzielają wydmy porośnięte nadmorską roślinnością.

Latarnia Morska w Gąskach

Kolejną atrakcją Gąsek jest latarnia morska o wysokości ponad 50 metrów. Obiekt ten wybudowany został w XIX wieku i jest obecnie udostępniony do zwiedzania dla turystów. By dostać się na szczyt budowli należy pokonać dziewięćdziesiąt spiralnych schodów. Z tarasu widokowego można podziwiać plażę, Morze Bałtyckie oraz sąsiednie miejscowości. Światła latarni (przy dobrej pogodzie) są dostrzegalne z odległości około 35 km. 

Pałac Morski Gąski

Pałac Morski oddalony zaledwie o 900 metrów od morza - neoklasyczny klejnot z XIX wieku, położony w malowniczych Gąskach, zachwyca nie tylko swoją historią, ale także otaczającym go parkiem o powierzchni około 6,7 hektara. Wędrując po alejkach zdobiących się bukami, cyprysikami groszkowymi i klonami srebrzystymi, czujesz, jakbyś przeniósł się w czasie. 

Więcej atrakcji w Gąskach znajdziesz na  www.gaski.pl